Хмельницький обласний краєзнавчий музей
Відділ Природи
Відділ Історії

Наші експозиції

Повну уяву про минуле та сучасне нашого краю можна отримати, відвідавши зали історичного, етнографічного та природничого напрямків.
Завітати до осель різних прошарків проскурівчан ХІХ – початку ХХ ст.; відчути себе господинею модного салону; високопосадовцем із власним робочим кабінетом; проскурівським буржуа, спальню якого прикрашала унікальна нічна ваза у вигляді різьбленої голови кабана; віртуозним музикантом-піаністом; клієнтом першого фотосалону Проскурова; майстринею-мереживницею, чиї золоті руки створювали шедеври, що й досі дивують нащадків своєю витонченістю, або власником унікального дерев’яного велосипеда –  така подорож у дивовижне минуле стає реальною у залі «Проскурів – романтика старовини».
Можливо, Вам до вподоби затишок сільського житла із теплою піччю-годувальницею та тихим скрипом прядки чи верстата, завдяки яким Ваша скриня наповнюється новими сорочками й рушниками? Чи Вас приваблює роль власника чималої господи з її коморами, пасікою та шопою або гостя на справжньому українському весіллі з запальними троїстими музиками? Подібні перевтілення стають можливими в оточенні старовинних предметів побуту у залі «У звичаях й традиціях народу ти душу свого краю пізнавай!».
Мріяли зануритись у теплі води останнього з морів – Сарматського, хвилі якого плюскотіли на теренах Поділля більш 5-ти мільйонів років тому? А, можливо, Ви хотіли б побачити справжнього мамонта або печерного ведмедя; проповзти підземними лабіринтами найдивовижнішої гіпсової печери Європи «Атлантида»; відвідати джерела мінеральних вод області; зазирнути       у підводну хатинку невтомного архітектора та будівельника – бобра; піднятися на запаморочливі кручі Смотрицького каньйону; побувати у найбільшому в Україні Національному природному парку «Подільські Товтри» й насолодитися його чудовими краєвидами; познайомитися із життям підземних мешканців; прочитати Чорну й Червону книги Хмельниччини; завітати до осель пернатих друзів; ближче познайомитися із представниками фауни Хмельниччини, що неможливо зробити в природних умовах?..
Все це і, навіть, більше – стає можливим в експозиційних залах «Природа рідного краю» та «Із скарбниці матінки-природи».