Хмельницький обласний краєзнавчий музей
Відділ Історії
Музейні Уроки

Наші заходи

Заходи

Міжнародна науково-практична конференція «Вагоме минуле, динамічне сьогодення, впевнене майбутнє».

Вагоме минуле, динамічне сьогодення, впевнене майбутнє

11-12 травня 2017 року Хмельницький обласний краєзнавчий музей виступив співорганізатором міжнародної науково-практичної конференції «Вагоме минуле, динамічне сьогодення, впевнене майбутнє». Конференція відбулась у конференц-залі оздоровчого комплексу «Поділля» Державного курорту Сатанів. Участь взяли історики, краєзнавці, освітяни, політологи, юристи, працівники туристично-рекреаційної сфери, представники адміністрації.

Робота конференції відбувалась за трьома напрямками: питання історико-краєзнавчих досліджень, розвиток туризму і рекреації, реформування місцевого самоврядування. Заслуговують на увагу доповіді докторів історичних наук Л. Баженова, А. Філінюка, С. Маркової, доктора педагогічних наук В. Береки, докторів політичних наук С. Вонсовича, С. Білошицького та інших. Велику увагу привернули історичні дослідження науковців Хмельницького обласного краєзнавчого музею С. Демидка та С. Єсюніна.

Своїми напрацюваннями та досвідом ділились іноземні учасники форуму: з питань розвитку зеленого туризму та перспектив рекреаційної галузі України у європейському просторі – О. Турокота та Е. Лебединський з Німеччини; з проблематики історичних досліджень – О. Жарук та О. Пасічник з Польщі; з досвіду досліджень комуністичних злочинів у СРСР – Ю.Дмитрієв з Росії. Останній брав участь у конференції заочно, адже у грудні 2016 року був заарештований органами ФСБ за оприлюднення секретних матеріалів про злодіяння радянських силових структур.

Учасники конференції склали змістовну резолюцію; взяли участь у відкритті історичного квест-маршруту по Подільських Товтрах, покладанням квітів вшанували пам'ять Марії Нестерової – першовідкривача мінеральної води Збручанська.