Хмельницький обласний краєзнавчий музей
Відділ Історії
Шевченко-200

Наші заходи

Заходи

Презентація виставки «100 років боротьби. Українська революція 1917-1921 рр.»

 

 В обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка до 100-річчя проголошення Української Народної Республіки.

22 січня 2018 року у Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї відкрилась виставка «100 років боротьби. Українська революція 1917-1921 рр.», розробленої Українським інститутом національної пам’яті. У День Соборності України,  відбулась її презентація в усіх обласних центрах нашої держави як знак цілісності та єднання всієї України. Виставка представлена на банерах, де висвітлюється як, починаючи з весни 1917 року відбувалось становлення української держави – розбудовувався державний устрій, працювали урядові організації, вводилась українська грошова одиниця, діяла церква, розвивалися власне військо і флот, освіта й культура.

Крім того виставку супроводжує міні експозиція унікальних предметів з фондів музею. Деякі артефакти, які зображені на банерах, відвідувачі Хмельницького обласного краєзнавчого музею можуть побачити наживо. Зокрема це і листівки, які були видані на честь проголошення Акту злуки, грошові знаки, що до речі друкувались у нас на Поділлі, металеву печатку з гербом УНР, зразки зброї та амуніції.

На відкриття завітали учні, студенти та громадськість. Враженнями про виставку поділились директор Державного архіву Хмельницької області, кандидат історичних наук Байдич Володимир Григорович, вчитель-методист ЗОШ №24 Надія Володимирівна Гораль, члени  клубу історичної реконструкції.

Ті події охопили всю Україну, не оминули і наш край. Про, як розгортались події на терені нашої області, розповів провідний науковий співробітник Хмельницького обласного краєзнавчого музею, кандидат історичних наук Сергій Миколайович Єсюнін.

Виставка буде працювати протягом місяця. Запрошуємо усіх бажаючих до ознайомлення.

А надалі виставка буде мандрувати містами та районами області.