Хмельницький обласний краєзнавчий музей
Відділ Історії
Шевченко-200

Наші експозиції

Повну уяву про минуле та сучасне нашого краю можна отримати, відвідавши зали історичного, етнографічного та природничого напрямків.
Завітати до осель різних прошарків проскурівчан ХІХ – початку ХХ ст.; відчути себе господинею модного салону; високопосадовцем із власним робочим кабінетом; проскурівським буржуа, спальню якого прикрашала унікальна нічна ваза у вигляді різьбленої голови кабана; віртуозним музикантом-піаністом; клієнтом першого фотосалону Проскурова; майстринею-мереживницею, чиї золоті руки створювали шедеври, що й досі дивують нащадків своєю витонченістю, або власником унікального дерев’яного велосипеда –  така подорож у дивовижне минуле стає реальною у залі «Проскурів – романтика старовини».
Можливо, Вам до вподоби затишок сільського житла із теплою піччю-годувальницею та тихим скрипом прядки чи верстата, завдяки яким Ваша скриня наповнюється новими сорочками й рушниками? Чи Вас приваблює роль власника чималої господи з її коморами, пасікою та шопою або гостя на справжньому українському весіллі з запальними троїстими музиками? Подібні перевтілення стають можливими в оточенні старовинних предметів побуту у залі «У звичаях й традиціях народу ти душу свого краю пізнавай!».
Мріяли зануритись у теплі води останнього з морів – Сарматського, хвилі якого плюскотіли на теренах Поділля більш 5-ти мільйонів років тому? А, можливо, Ви хотіли б побачити справжнього мамонта або печерного ведмедя; проповзти підземними лабіринтами найдивовижнішої гіпсової печери Європи «Атлантида»; відвідати джерела мінеральних вод області; зазирнути       у підводну хатинку невтомного архітектора та будівельника – бобра; піднятися на запаморочливі кручі Смотрицького каньйону; побувати у найбільшому в Україні Національному природному парку «Подільські Товтри» й насолодитися його чудовими краєвидами; познайомитися із життям підземних мешканців; прочитати Чорну й Червону книги Хмельниччини; завітати до осель пернатих друзів; ближче познайомитися із представниками фауни Хмельниччини, що неможливо зробити в природних умовах?..
Все це і, навіть, більше – стає можливим в експозиційних залах «Природа рідного краю» та «Із скарбниці матінки-природи».