Хмельницький обласний краєзнавчий музей
Відділ Природи
Музейні Уроки

Анонси подій

Афіша

Відкриття виставки «Світ творчості Рабіндраната Таґора: Де душа живе без страху…» (18.12.2015)

18 грудня 2015 року о 15.00 у Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї відбудеться відкриття  виставки «Світ творчості Рабіндраната Таґора: Де душа живе без страху…».

Рабіндранат Таґор – диво-людина, «Леонардо Да Вінчі» сучасної Індії. Він – поет, письменник, філософ, драматург, есеїст-публіцист, композитор, соціальний реформатор, освітянин, художник, актор та перший неєвропейський лауреат Нобелівської премії з літератури. Таґор єдиний поет у світі, вірші якого стали гімнами одразу після незалежності двох країн – Індії 1947 р. та Бангладеш 1971 р. Саме він уперше називав відомого індійського діяча Мохандаса Ґанді  Махатмою, великою душею.

Світ творчості Рабіндраната Таґора це не просто картини. Це і фото, і цитати та афоризми з його робіт. Під час виставки також весь час лунає музика й пісні Таґора у виконанні артистів на різних інструментах. Він був і композитором залишив багату музичну спадщину під назвою «Рабіндрасанґіт» з понад трьох тисяч пісень.

Ця виставка  – територія переосмислення призначення людини,  її прагнення бачити і жити у таких умовах, «де душа живе без страху…». Цими словами розпочинається один з найвідоміших віршів Таґора. Українська журналістка Богдана Костюк назвала свою статтю про Таґора так: «Планета на ім’я Таґор». Більш влучної назви годі й шукати!