Хмельницький обласний краєзнавчий музей
Шевченко-200
Музейні Уроки

Наші заходи

Заходи

Музейний проект "Експонат місяця".

 

Символом 2019 року за східним календарем є Жовта Свиня. Саме тому  експонатом місяця у нашому музеї визначено статуетку «Путті з золотими поросятами» всесвітньовідомого заводу «Графенталь», який розміщувався в центрі «зеленого серця Німеччини» - Тюрингії, у «фарфоровому» селі Райхенбах. Саме тут більше 170 років тому почалось виробництво перших фарфорових виробів, яке пізніше переросло у фарфорову мануфактуру Карла Шейдіга, відкриту у 1906 році в м. Гревенталь.  Спеціалізувалась вона на виготовленні фарфорових статуеток та сервізів. У 1913 році на виробництві працювало 160 робітників, а у 1930 – вже 250.

Від покоління до покоління майстри передавали секрети своєї майстерності з виготовлення якісного фарфору, поступово додаючи нові форми та декор.

Якість німецького фарфору швидко стала відома в усьому світі. Візитівкою заводу «Графенталь» стали майстерно виконані фігурки людей, портрети історичних постатей, пастушкові сценки та зображення тварин.Світ побачила ціла серія статуеток маленьких хлопчиків Путті (італ. putti, множина від putto, буквально — немовля) – улюблений декоративний мотив у мистецтві Відродження.

Неперевершена статуетка «Путті з золотими поросятами» виконана у вигляді чудової сценки – Путті грається з поросятами.

Клеймо у вигляді коронованого орла з літерами «SC» визначає датування виробу 1935-1945 роки.